У продовження теми методичного інтенсиву “Адаптація освітнього процесу до нових реалій: ефективні стратегії у навчанні” 02.01.2025 відбувся вебінар “Інноваційні підходи до подолання освітніх втрат учнів з української мови, української та зарубіжної літератур: розвиток компетенцій та адаптація до викликів часу”, до якого долучилися учителі-філологи закладів загальної середньої освіти Компаніївської територіальної громади.
Валентина ЯЦЕЙКО, методист обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», зосередила увагу учасників на результатах дослідження PISA-2022 та ІІ етапу моніторингового дослідження якості освіти в умовах воєнного стану: тестування учнів 6-х і 8-х класів з української мови; розглянуто чинники, причини й наслідки навчальних втрат, ключові виклики, принципи й умови оптимізації програм, варіанти їх реалізації, діагностичний інструментарій та алгоритм дій учителя щодо виявлення та подолання освітніх втрат, які інструменти ефективні для освіти, переваги інтегрованого навчання, міжпредметні зв’язки; заходи, які можна розглядати як потенційні для подолання освітніх втрат.
Учитель української мови та літератури Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 м. Гайсина Гайсинської міської ради, тренерка ГО «Освіторія» Наталія НЕМИРОВСЬКА розкрила секрети активного навчання через використання інструментів для створення інтерактивного контенту.
Тетяна ПІНЧУК, учитель української мови та літератури КЗ “Червоновершський ліцей” Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, поділилася ефективними підходами, сучасними інструментами та техніками виявлення навчальних втрат через роботу над групами результатів.
Учитель зарубіжної літератури КЗ “Голубієвицький ліцей” Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області Вікторія САЛО представила увазі педагогів використання технології перевернутого навчання та можливостей ШІ для подолання навчальних втрат на уроках зарубіжної літератури.
А також відбулася зустріч із Наталією БУГАЙОВОЮ, учителем української мови і літератури Мультипрофільного ліцею Олександрійської міської ради, керівником відокремленого підрозділу громадської організації “Асоціація сертифікованих педагогічних працівників” у Кіровоградській області, сертифікованим вчителем 2024 року. Наталія Анатоліївна поділилася своїми нотатками та ідеями щодо участі у сертифікації.
Учасники мали змогу долучитися до виконання вправ “Дерево очікувань” та “Долонька” за допомогою онлайнового застосунку Mentimeter.
Ми щиро вдячні за цікаво та змістовно проведений час, нові знання та розширення горизонтів співпраці!
Спільно творимо, мотивуємо один одного, пізнаємо нове та генеруємо нові ідеї!
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та бути корисними для наших педагогів!
Подобається
Коментувати
Надіслати